از انسان تا تلویزیون و سنگ ها، این کوسه به هیچ چیز رحم نمی کند!

به گزارش خبرگزاری جیرو،دقیقا مشخص نیست که کوسه های ببری از چه چیزی تغذیه می کنند؛ آن ها از پرندگان دریایی، سایر کوسه ها، انسان،ها، لاستیک ها، پلاک ها و حتی یک تلویزیون های کوچک یک گاز می گیرند.

اما یکی از این شکارچیان دریایی نمی توانست Tachyglossus aculeatus را کاملاً ببلعد.

از انسان تا تلویزیون و سنگ ها، این کوسه به هیچ چیز رحم نمی کند!

این حادثه در سواحل جزیره اورفیوس در شمال کویینزلند اتفاق افتاد. نیکلاس لوبیتز، زیست شناس دریایی از دانشگاه جیمز کوک استرالیا، لحظه حیرت انگیز کوسه 3 متری را که صبحانه خاردار خود را بیرون می ریزد، ثبت کرد.

شکار کوسه لحظه استفراغ نماد استرالیایی ها/ عکس

Tachyglossus aculeatus پستانداری بومی استرالیا و گینه نو است. این حیوان دارای خارهای بلند و کلفت است که در میان این خارها موهای کوتاهی نیز می روید. این حیوان دارای یک سر کوچک و یک پوزه دراز است.

لوبیتز گمان می کند که این استفراغ نتیجه ترکیبی از استرس و سوء هاضمه بوده است.

مشخص است که کوسه های ببری هر چیزی را خواهند خورد. آنها یک لاشخور نیز هستند. لوبیتز می گوید:« من فیلم هایی را دیده ام که آنها بدون دلیل سنگ می خورند.»

در حالی که اکیدنا (نام کوسه) مطمیناً جایزه اول را برای خاردارترین طعمه می گیرد، این تیم در یک موقعیت جداگانه در طول مدتی که در دریا بودند، یک کوسه عجیب و غریب را مشاهده کردند. این بار یک کوسه ببری نیمی از فیل دریایی را استفراغ کرد.

به نظر می رسید که هر دو کوسه پس از بازگشت دوباره بهبود یافته اند و قبل از فرستاده شدن به دریا، به ردیاب های صوتی مجهز شدند.

منبع: SCIENCE ALERT

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "از انسان تا تلویزیون و سنگ ها، این کوسه به هیچ چیز رحم نمی کند!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "از انسان تا تلویزیون و سنگ ها، این کوسه به هیچ چیز رحم نمی کند!"، کلیک کنید.