ادعای رسانه انگلیسی درباره اقدامات روسیه علیه اروپا

ادعای رسانه انگلیسی درباره اقدامات روسیه علیه اروپا

رسانه انگلیسی مدعی شد سازمان های اطلاعاتی اروپا به دولت های متبوع خود هشدار داده اند روسیه در تدارک اقدامات «خرابکارانه» و «خشن» در سراسر اروپاست.

به گزارش جیرو، سازمان های اطلاعاتی غربی مدعی شدند روسیه آمادگی خود را برای بمب گذاری های مخفیانه، ایجاد حریق و آسیب به زیرساخت های اروپا در خاک اروپا چه به صورت مستقیم و چه از طریق نیروهای نیابتی اش افزایش داده است.

روزنامه انگلیسی «فایننشال تایمز» مدعی شد شواهدی که از سه کشور اروپایی به دست آورده نشان می دهد آنچه روسیه تدارک دیده نسبت به عملیات های ادعایی پیشین مسکو در اروپا به مراتب بزرگ تر است.

«توماس هالدنوانگ» رییس سازمان اطلاعات داخلی آلمان پیش تر در یک کنفرانس امنیتی مدعی شد: «طبق ارزیابی های ما، خطر خرابکاری های دولتی (روسیه) به مراتب بیشتر شده است.» او گفت توانایی روسیه برای اجرای عملیات در خاک اروپا افزایش یافته و این عملیات ها ظرفیت آسیب زایی فراوانی دارند.

این اظهارات چند روز پس از آن مطرح شد که پلیس آلمان مدعی شد دو فرد با ملیت دوگانه آلمانی-روسی را به اتهام توطیه برای اجرای عملیات خرابکارانه در پایگاه های نظامی و تدارکاتی ارتش آلمان بازداشت کرده است، افرادی که به گفته مقامات آلمانی از دولت روسیه دستور گرفته بودند.

چند هفته قبل هم دو مرد در انگلیس به اتهام به آتش کشیدن یک انبار حاوی کمک برای اوکراین بازداشت شدند و دادستان های انگلیسی مدعی شدند که این دو نفر برای دولت روسیه کار می کنند.

علاوه بر این، سرویس های امنیتی سوید در حال انجام تحقیقات درباره چند مورد خروج پیاپی قطارها از ریل بوده و مدعی هستند در این موارد هم ممکن است پای روسیه در میان باشد.

«کر جایلز» عضو ارشد اندیشکده «چتم هاوس» با اشاره به موارد فوق الذکر و چند خرابکاری ادعایی دیگر، گفت: «واضح ترین نتیجه گیری این است که فعالیت های روسیه واقعاً تشدید شده است. (اما) نمی توان گفت که این به معنای افزایش سرمایه گذاری روس ها در این زمینه است، یا نشان دهنده کم دقتی نیروهای تحت امر روسیه است، یا حتی نمایانگر بهبود عملکرد سرویس های اطلاعاتی غربی در شناسایی و متوقف کردن این افراد است. روی هم رفته، اتفاقات زیادی در جریان است.»

جایلز به فایننشال تایمز گفت گرچه شناسایی مقاصد روسیه از این اقدامات آسان نیست، اما اروپا باید بداند که این حملات حکم «قلق گیری» را دارند و مسکو از تمام توان خود استفاده نکرده است. او گفت: «روسیه از درس هایی که از این حملات می گیرد، وقتی استفاده خواهد کرد که بخواهد اروپا را واقعاً فلج کند. این حملات فعلاً تمرینی هستند.»

پایان خبر جیرو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ادعای رسانه انگلیسی درباره اقدامات روسیه علیه اروپا" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ادعای رسانه انگلیسی درباره اقدامات روسیه علیه اروپا"، کلیک کنید.