ادعای آمریکا درباره جاسوسی دریایی چین

مقامات آمریکایی نگران این هستند که شرکت های چینی که به کابل های اینترنت اقیانوس آرام دسترسی دارند، از این فرصت برای جاسوسی از ایالات متحده استفاده کنند.

به گزارش جیرو، رسانه آمریکایی به نقل از مقامات این کشور گزارش داد واشنگتن فکر می کند کشتی های تعمیراتی چین از کابل های فیبر نوری در اقیانوس آرام برای جاسوسی استفاده می کند.

وال استریت ژورنال به نقل از یک منبع آگاه گزارش داد که مقامات واشنگتن این نگرانی را با شرکت های بزرگ آمریکایی، از جمله گوگل و متا مالک بخشی از این کابل ها هستند، در میان گذاشته اند.

در این گزارش آمده است مقامات ایالات متحده بیم آن دارند که کشتی های شرکت های خارجی که با کارکرد این کابل های اینترنتی سر و کار دارند، ممکن است جریان داده ها را رهگیری کرده، از ارتباطات نظامی آمریکا جاسوسی کرده یا اقدام به سرقت دارایی های معنوی کنند.

بنا بر گزارش ها، این نگرانی ها ناشی از سوءظن وزارت خارجه آمریکا نسبت به شرکت چینی «اس.بی. سابمرین سیستمز» است که در تعمیر کابل های دریایی بین المللی نقش دارد. واشنگتن احتمال می دهد که این شرکت موقعیت مکانی شناورهای خود را به صورت عامدانه از فرکانس های رادیویی و ماهواره ای پنهان کند.

ادعای آمریکا درباره جاسوسی دریایی چین
نقشه کابل های فیبر نوری در اقیانوس آرام

به گزارش وال استریت ژورنال، مقامات آمریکا مدعی هستند تجهیزات این شرکت چینی در نقاطی از جمله سواحل تایوان و اندونزی به طور دوره ای از صفحات رادار محو شده اند.

پیش تر نیز در ماه مارس، کنگره آمریکا تحقیقات هشت ماهه خود را در مسیله ای مرتبط با جاسوسی ادعایی چین منتشر کرد. کنگره مدعی شد در جرثقیل های چینی که در بندرهای آمریکا استفاده می شوند، سامانه های ارتباطی مانند مودم اینترنت تعبیه شده که کارکرد آن ها مشخص نیست و واشنگتن به احتمال جاسوسی مشکوک است.

این در حالی است که پکن بارها اتهامات واشنگتن در این مورد را رد کرده و از آمریکا خواسته به انتشار اطلاعات نادرست و دامن زدن به این «پارانویا» پایان دهد.

پایان خبر جیرو

ادعای آمریکا درباره جاسوسی دریایی چین

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ادعای آمریکا درباره جاسوسی دریایی چین" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ادعای آمریکا درباره جاسوسی دریایی چین"، کلیک کنید.