اتمام مهلت معلمان برای نقل‌ و انتقالات برون استانی تا پایان امروز

مهلت ثبت درخواست نقل‌وانتقالات معلمان رسمی و پیمانی امروز (سه‌شنبه پنجم تیر) به پایان می‌رسد؛ بدین منظور ‌متقاضیان باید اطلاعات و فرم امتیازبندی خود را در سامانه my.medu.ir ‌ثبت‌ کنند.

به گزارش جیرو، به منظور افزایش بهره‌وری و ساماندهی نیروی انسانی، افزایش رضایت شغلی و تسهیل شرایط خدمت فرهنگیان، شیوه نامه نقل و انتقال نیروهای رسمی و پیمانی متقاضی انتقال دائم و موقت برون استانی با تأکید بر مدیریت کمبود و بهبود تراز نیروی انسانی و سایر ضوابط و مقررات مربوط برای سال تحصیلی ۱۴۰۴-۱۴۰۳ ، توسط علی فرهادی، معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش به مدیران استانی ابلاغ شد که بر اساس آن فرآیند ثبت‌نام متقاضیان برون‌استانی از پنجم خرداد آغاز و متقاضیان یک ماه فرصت داشتند تا درخواست و فرم امتیازبندی خود را در سامانه my.medu.ir ‌ثبت‌ کنند.

ضوابط و مقررات ثبت درخواست انتقال:

انتقال دائم: دارابودن حداقل ۵ سال سنوات خدمت تجربی مشروط به رعایت تراز نیروی انسانی منطقه/استان

تبصره: افرادی که در سال تحصیلی جاری در وضعیت انتقال موقت هستند، با دارابودن شراط انتقال (حداقل ۵ سال سنوات تجربی)، در صورت درخواست خود در سامانه، بدون اعلام نظر مبدا و مقصد محل خدمت به صورت سیستمی وضعیت انتقال آن‌ها تبدیل به دائم خواهد شد و در صورتی که شرایط انتقال دائم را نداشته باشند (کمتر از ۵ سال سنوات تجربی) با درخواست خود در سامانه، انتقال موقت آن‌ها به صورت سیستمی تمدید خواهد شد.

انتقال موقت: دارابودن حداقل ۲ سال سنوات خدمت تجربی مشروبطه به رعایت تراز نیروی انسانی منطقه/ استان

ـ البته منظور از محاسبه سابقه خدمت تجربی، خدمت تمام‌وقت آموزشی و تربیتی در آموزش و پرورش تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۳ است.

ـ همچنین مدت سوابق خدمت به صورت حق‌التدریس، نهضت سوادآموزی، ماموریت به سایر دستگاه‌ها، تحصیل در مراکز تربیت معلم، تربیت دبیر، خدمت نظام وظیفه، قرارداد کار معین و غیره، جزو سابقه خدمت تجربی برای انتقال محسوب نمی‌شود.

ـ در صورت انتخاب ورود به یکی از مناطق تابعه ادارات کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران و سیستان و بلوچستان (به غیر از مرکز استان)، فرم امتیازات متقاضی با ضریت ۱/۲ (یک و دو دهم) بررسی می‌شود.

ـ خروج از مناطق تابعه استان‌های دارای نیروی مازاد با ضریب ۱/۲ (یک و دو دهم) محاسبه می‌شود.

ـ هرگونه مکاتبه با موضوع درخواست جابه‌جایی ممنوع است و به آن ترتیب اثر داده نخواهد شد. 

ـ افراد منتقل شده (انتقال موقت) سال قبل نیز در صورت درخواست تبدیل به انتقال دائم و یا تمدید انتقال موقت، مکلف به ثبت‌نام در سامانه هستند.

اقدامات مربوط به متقاضیان:

۱ـ ثبت اطلاعات و تکمیل فرم امتیاز بندی در بازه زمانی جدول پیوست بر اساس راهنمای تعبیه شده در سامانه

تبصره: پذیرش درخواستهای خارج از سامانه و یا پس از مهلت تعیین شده امکان پذیر نخواهد بود.

۲ـ بارگذاری مدارک و مستندات در سامانه بر اساس جدول زمان بندی

تبصره: در صورت اعلام اداره کل استان مبداء متقاضی آمادگی ارائه اصل مستندات را داشته باشد. 

۳ـ افراد منتقل شده انتقال موقت سال قبل نیز در صورت درخواست تبدیل به انتقال دائم و یا تمدید انتقال موقت مکلف به ثبت نام در سامانه هستند.

افراد در اولویت انتقال:

مشمولان موارد ذیل منوط به رعایت تراز نیروی انسانی (عدم نیاز در مبدا و عدم ایجاد مازاد نیرو در مقصد) و با داشتن حداقل سنوات خدمت تجربی مقرر در ماده ۱ و۲ بند ج این بخشنامه در اولویت انتقال هستند:

۱- شخص فرهنگی که خود، همسر یا فرزند وی به بیماری حاد و صعب‌العلاج مبتلا بوده، در صورت ارائه تاییدیه شورای پزشکی مبنی بر اینکه قادر به ادامه خدمت در آن منطقه نباشد.

۲- زوجین فرهنگی متقاضی انتقال به محل خدمت همسر

۳- فرهنگیانی که همسر آن‌ها شاغل در واحدهای زیرمجموعه ستاد کل نیروهای مسلح بوده و طبق امریه دستگاه مربوطه (بدون درخواست خود) منتقل شده باشند.

۴- همکاران دارای حداقل ۳۰ سال سابقه خدمت مشروط به حدقل ۲ سال استمرار خدمت

۵- بانوان فرهنگی دارای سه فرزند زیر ۱۲ سال (ملاک محاسبه سن فرزندان تا تارخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۳ است) 

۶- پدر، مادر، همسر و فرزند شهید

۷- جانبازان بالای ۲۵ درصد

۸- همسر و فرزند جانباز ۵۰ درصد به بالا

موارد منع انتقال

۱- انتقال برون استانی دانشجویان متعهد خدمت در طول مدت تحصیل ممنوع است، اما صرفا در نقل و انتقال درون استانی مشروط به رعایت تراز نیروی انسانی، امکان انتقال آن‌ها با موافقت مبدا و مقصد میسر خواهد بود.

۲- انتقال نیروهای قراردادی انجام کار معین ممنوع است.

۳- درخواست خروج نیرو از بوم به منزله قطع رابطه استخدامی و ابقای ردیف بوم خواهد بود، لذا کارکنان جذب شده از طریق این مصوبه امکان خروج از بوم را ندارند و مسئولیت عواقب حقوقی آن بر عهده شخص متقاضی است. (این موضوع مشمول متقاضیان انتقال و ماموریت بین دستگاهی نیز هست.)

۴- انتقال دائم یا موقت متعهدین خدمت موضوع ماده ۳ قانون متعهدین خدمت به دانشگاه‌های وابسته یا غیروابسته و همچنین سازمان‌ها، مراکز، موسسات وابسته دارای ماهیت حقوقی مستقل یا غیردولتی، موسسات یا سازمان‌های دارای آیین‌نامه یا ظرفیت قانونی استخدامی خاص، هیات‌امنایی بودن و نیز سایر دستگاه‌های اجرایی و نهادها و مدارس وابسته به آن‌ها قبل از ایفای کامل تعهد یا تعیین تکلیف آن ممنوع است و مشمول موارد اولویت انتقال نمی‌شوند.

۱ـ در صورت احراز عدم شرایط و استحقاق افراد منتقل شده با متخلفین برابر مقررات برخورد خواهد شد. 

۲ـ تحقق انتقال منوط به رعایت تراز نیروی انسانی (عدم نیاز در مبدأ، وجود نیاز و عدم ایجاد مازاد نیرو در مقصد)

۳ـ در خصوص همسران نظامی صرفاً به درخواست افراد معرفی شده در لیست واحد ستاد کل نیروهای مسلح ترتیب اثر داده خواهد شد. لازم به ذکر است این بند فقط در بازه زمانی نقل و انتقالات معتبر بوده و بررسی درخواست مشمولان این گروه از متقاضیان بعد از پایان مهلت انتقالات به منظور جلوگیری از ایجاد اختلال در ساماندهی نیروی انسانی و تعلیم و تربیت دانش آموزان امکان پذیر نیست.

۴ـ  انتقال نیروهای آموزشی به واحدهای اداری صرفاً تا قبل از شروع سال تحصیلی امکان پذیر خواهد بود.

۵ـ عدم مراجعه افراد انتقال یافته به محلهای تعیین شده پس از اعلام نتیجه غیبت تلقی میشود؛ لذا لازم است. مبادی خدمتی از به کارگیری آنان خودداری نموده و ادارات آموزش و پرورش مقصد نیز مراتب غیبت را به هیأت تخلفات اداری کارکنان اعلام نمایند.

۶ـ  انصراف از انتقال دائم پس از تایید نهایی، ممنوع است و ترتیب اثر داده نخواهد شد.

۷ـ ادارات شهرستانها و مناطق مقصد مکلف اند یک ماه قبل از پایان دوره انتقال موقت افراد منتقل شده سال قبل نسبت به اطلاع رسانی به آنان اقدام و در پایان دوره انتقال حکم پایان مأموریت فرد را صادر نمایند. ادارات شهرستانها و مناطق مبدأ نیز موظف اند پس از پایان تاریخ انتقال نسبت به پیگیری و تعیین وضعیت خدمتی افراد اقدام کنند. بدیهی است عدم اقدام به موقع به منزله ترک فعل و اهمال در انجام وظایف قانونی تلقی می شود.

۸ـ  مسئولیت اطلاع رسانی نظارت بر حسن اجرا و پاسخگویی مناسب به متقاضیان انتقال برون و درون استانی با مدیر کل آموزش و پرورش استانها است. مقتضی است تمهیدات لازم را به نحوی فراهم نمایند تا از مراجعه متقاضیان به واحدهای ستادی خودداری شود؛ مکاتبه و ارائه درخواست خارج از سامانه مربوطه یا مراجعه حضوری متقاضیان به وزارتخانه و مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری در رابطه با انتقال ممنوع بوده و در نتایج ارزیابی عملکرد استانها لحاظ خواهد شد.

۹ـ به منظور بررسی عملکرد اداره کل آموزش و پرورش برنامه اعزام بازرسان حوزه ستادی جهت بازدید میدانی متعاقباً ارسال خواهد شد.

جدول زمان‌بندی نقل و انتقالات و امتیازبندی آن:

اتمام مهلت معلمان برای نقل‌ و انتقالات برون استانی تا پایان امروز

اتمام مهلت معلمان برای نقل‌ و انتقالات برون استانی تا پایان امروز

اتمام مهلت معلمان برای نقل‌ و انتقالات برون استانی تا پایان امروز

پایان خبر جیرو

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اتمام مهلت معلمان برای نقل‌ و انتقالات برون استانی تا پایان امروز" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اتمام مهلت معلمان برای نقل‌ و انتقالات برون استانی تا پایان امروز"، کلیک کنید.