آمریکا از مشارکت در توسعه میادین نفتی عراق کنار کشید

آمریکا از مشارکت در توسعه میادین نفتی عراق کنار کشید

نام هیچ شرکت نفتی بزرگ آمریکایی در لیست صدور مجوز برای توسعه بخش نفت و گاز در عراق وجود ندارد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری جیرو، حیان عبدالغنی؛ وزیر نفت عراق گفت: شرکت های چینی در دومین روز از مرحله صدور مجوز برای توسعه بخش نفت و گاز در عراق، 5 فرصت سرمایه گذاری برای اکتشاف میادین نفت و گاز به دست آوردند.
 
مرحله صدور مجوز شامل 29 پروژه می شود که هدف اصلی آن افزایش تولید برای مصرف محلی است و بیش از 20 شرکت از گروه های اروپایی، چینی، عربی، عراقی و غیره  واجد شرایط برای دریافت مجوز شدند.

در میان شرکت های خارجی سرمایه گذاری تنها شرکت های چینی مجوز فعالیت از روز شنبه را دریافت کردند؛ چون این شرکت ها تاکنون فرصت هایی برای توسعه 9 میدان نفت و گاز به دست آوردند، همچنین  گروه خالد عبدالرحیم از کردستان عراق نیز برنده دو پروژه سرمایه گذاری شد.

حتی با وجود دیدار محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق، با نمایندگان شرکت های آمریکایی در جریان سفر رسمی ماه گذشته به ایالات متحده، باز هیچ شرکت نفتی بزرگ آمریکایی در این پروژه  وجود ندارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آمریکا از مشارکت در توسعه میادین نفتی عراق کنار کشید" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آمریکا از مشارکت در توسعه میادین نفتی عراق کنار کشید"، کلیک کنید.