آخرین اخبار از مذاکرات قاهره درباره غزه

آخرین اخبار از مذاکرات قاهره درباره غزه

در آخرین جزییات مربوط به مذاکرات قاهره برای تبادل اسیران و آتش بس در غزه رسانه های مصری تاکید کردند که پیشرفت قابل توجهی در مذاکرات بر سر آتش بس و توافق تبادل اسیران در نوار غزه حاصل شده است.

به گزارش جیرو، کانال خبری قاهره به نقل از یک منبع بلندپایه گزارش داد که هییت امنیتی مصر که در روند مذاکرات اسراییل و حماس میانجی گری می کرد در مورد بسیاری از موارد اختلاف نظر به یک چارچوب توافقی دست یافته است.

این منبع به این کانال گفت که هییت حماس وارد مصر شده و پیشرفت محسوسی در مذاکرات حاصل شده است.

همچنین در این رابطه یدیعوت آحارونوت مدعی شد: جنبش حماس راضی است و پیشنهاد مصر را که به آن و اسراییل ارایه شده است، پذیرفته و ضمانت های قابل اعتماد آمریکا را درخواست کرده است.

این روزنامه افزود: حماس به وعده آمریکا مبنی بر تبدیل آتش بس موقت به آتش بس دایمی دست یافته است.

در این باره وبگاه عبری زبان «واللا» گزارش داد که هییتی از حماس امروز شنبه وارد قاهره شده تا پاسخی رسمی جنبش حماس در مورد پیشنهاد مصر در مورد معامله اسیران را ارایه کند.

این وبگاه اضافه کرد که مقامات صهیونیست منتظر پاسخ رسمی هستند و شاخص هایی دارند که نشان می دهند حماس با اجرای مرحله اول توافق بدون تعهد رسمی از سوی اسراییل برای پایان جنگ موافقت می کند، اما شرایط سخت گیرانه ای را درخصوص تعداد اسیران صهیونیستی که آزاد خواهند شد و تعداد اسرای فلسطینی که در ازای آن مطالبه خواهند کرد، تعیین خواهد کرد.

این پایگاه عبری زبان ادامه داد: «انتظار می رود پاسخ حماس «بله» باشد، اما شرایط بسیار دشواری را در بر می گیرد. به گفته یک مقام اسراییلی، حماس در را به روی ادامه مذاکرات نمی بندد، بلکه به تعیین شرایط سخت ادامه می دهد.

این مقام گفت: «آنها آماده هستند تا به توافقی برسند که شرایطی نزدیک به خواسته هایشان داشته باشدالبته با کمی انعطاف.»

وی تصریح کرد: سوال اصلی این بود و هنوز هم این است که آیا دولت نتانیاهو می خواهد به توافقی برای آزادی اسیران در ازای بهاهای مورد نیاز دست یابد.

رادیو ارتش اشغالگر نیز به نقل از یک منبع سیاسی در موضعی منفی گزارش داد تل آویو با پایان جنگ موافقت نخواهد کرد و چه آتش بس انجام شود چه نشود، ارتش وارد رفح خواهد شد.

پایان خبر جیرو

آخرین اخبار از مذاکرات قاهره درباره غزه

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آخرین اخبار از مذاکرات قاهره درباره غزه" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آخرین اخبار از مذاکرات قاهره درباره غزه"، کلیک کنید.